Бајрами

  во

  Mолкот за етнизацијата на економијата е само предигра за враќање на етнизацијата на политиката. Колумна на Арсим Зеколи. Правилата постојат за да се прекршат, ...
  | | веќе видена

  Гори нискостеблеста шума, ливади и висока сува трева на подрачјето на Општина Липково, над браната кон Гошинце, информираа утрово надлежните институции. ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Капитенот на Шкупи, Муарем Бајрами е творецот на големата победа на чаирчани против лидерот Шкендија во 22. коло од шампионатот на Македонија. Бајрами од пенал ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Сите патишта за навивачите на фудбал денеска водеа кон Чаир каде се одигра натпреварот меѓу Шкупи и Шкендија. Навивачите дојдоа предвреме за да фатат место на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Денес во рамките од македонското фудбалско првенство беа одиграни пет натпревари. Изненадување прирерди Шкупи кој славеше победа против лидерот на табелата ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Прескромни 5 гола на 5 меча во Првата македонска фудбалска лига видоа фудбалските вљубеници ова попладне. Шампионот од минатата сезона, тетовска Шкендија ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Прескромни 5 гола на 5 меча во Првата македонска фудбалска лига видоа фудбалските вљубеници ова попладне. Шампионот од минатата сезона, тетовска Шкендија ...
  сите 40 | | | веќе видена

  По шест едноподруго порази во меѓусебните порази, Шкупи конечно ја реши Шкендија. Победата за чаирачни, кои оваа пролет јасно потврдуваат дека европски излез е ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Вардар не успеа да ја победи Беласица и на третиот натпревар оваа сезона, а сосема интересно, ова беше трет натпревар во низа во кои овие два тима одиграа ...
  сите 50 | | | веќе видена