Бахреин

  во

  Жена од Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ) која избега во Македонија, бара помош откако нејзиното барање за азил во балканската држава било одбиено, пренесуваат ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Ала Нофал се преселил од својот дом во Јордан во Бахреин на возраст од 25 години за да работи како продавач на софтвер, а три годици подоцна бил промовиран на ...
  | | веќе видена

  Според истражување на HSBC Expata, чии резултати се објавени во јануари и во кое учествувале повеќе од 22 илјади луѓе, кои работат надвор од својата татковина, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Спортскиот директор на ОАЕ, Мохамед Калфан Ал-Ромаити верува дека земјата ќе ја поздрави идејата за заедничка организација на Светското првенство во фудбал во ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Спортскиот директор на ОАЕ, Мохамед Калфан Ал-Ромаити верува дека земјата ќе ја поздрави идејата за заедничка организација на Светското првенство во фудбал во ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Светското првенство (СП) во Германија и Данска им го донесе најдобриот пласман на некои од неевропските ракометни селекции, како на пример на Чиле (16-то ...
  сите 12 | | | веќе видена

  При сублимирањето на придобивките и пропуштените шанси на ова СП, не треба да се изостави фактот дека Македонија на овој шампионат, за разлика од претходните, ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Задоволство нема, но нема ниту разочарување. Ова е генералниот заклучок во таборот на ракометната репрезентација на Македонија по седумте настапи на СП во ...
  сите 16 | | | веќе видена

  За македонскиот национален тим ова ќе биде четвртото учество на  Светските првенства во низа.   Подмладениот состав на македонската селекција против тимот на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  -Не одигравме добар натпревар, ама најважен е резултатот, го завршивме ова првенство со победа. Одигравме колку што требаше, на моменти беше неизвесно, ама ...
  сите 2 | | | веќе видена