Баер

  во

  Во 30-то коло од германската Бундеслига во саботата на својата „Алијанц Арена“ против Вердер славеа со 1:0. Баерн кој пред две недели го демолираше најголемиот ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Лидерот во Бундеслигата, тимот на Баерн Минхен попладнево потешко од очекувањата славеше победа против тимот на Волфсбург со 1-0 и ја задржа челната позиција ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Лидерот во Бундеслигата, тимот на Баерн Минхен попладнево потешко од очекувањата славеше победа против тимот на Волфсбург со 1-0 и ја задржа челната позиција ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Премиерлигашот Ливерпул во последниве неколку сезони работи одлично на трансфер пазарот, а најдобар доказ за квалитетните зделки се резултатите на клубот кој е ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Фудбалерите на РБ Лајпцијг и на Борусија Менхенгладбах остварија важни победи во борната за позициите кои обезбедуваат пласман во Лигата на шампионите. РБ ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Француски суд пресуди дека Монсанто е одговорен за болеста на земјоделецот Пол Франсуа, кој го вдишувал неговиот хербицид Ласо, задавајќи и уште еден правен ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Француски суд пресуди дека Монсанто е одговорен за болеста на земјоделецот Пол Франсуа, кој го вдишувал неговиот хербицид Ласо, задавајќи и уште еден правен ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Изненадување на повидок! Според информациите кои доаѓаат торински Јувентус договорил уште еден трансфер. Реномираниот германски медиум „Билд“ објави дека ...
  | | веќе видена