Бабунски

  во

  Македонската репрезентација веќе ги бере плодовите од младинската селекција што пред една година испиша историска страница со првиот настап на една македонска ...
  сите 155 | | | веќе видена

  Македонскиот интернационалец од редовите на јапонска Мачида, Доријан Бабунски и втор натпревар се запиша во листата на стрелците за својот тим откако постигна ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Македонскиот фудбал денеска слави голем јубилеј, 25 години од првиот натпревар на нашата репрезентација. На 13. октомври 1993 година Македонија на гостински ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Фудбалерите и членовите на стручниот штаб кои настапија на првиот натпревар на македонската репрезентација, на 13 октомври во 1993 година против Словенија во ...
  сите 15 | | | веќе видена