Азербејџан

  во

  Станислав Драгун и Антон Сарока со по еден погодок ги разрешија сите дилеми за Белорусија, репрезентација која со победата против Сан Марино вечерва од 2:0 е ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
  сите 366 | | | веќе видена

  Македонската најдобра репрезентација в понеделник на Националната Арена „Филип Втори" - Скопје ќе го игра последниот шести натпревар против Гибралтар (20:45 ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Фудбалската репрезентација на Косово одигра уште една одлична партија во Лигата на нации и со високо 0-5 ја потопи Малта нагости. Нашиот северен сосед е на ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Лигата на Нации е супер натпреварување за добивки, денешните типстерски совети се наменети за средбите од ова натпреварување. На денешната програма се неколку ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Само еден ден по објавувањето на поширокиот список, селекторот Симе Симовски денеска направи скратување на истиот и одреди кои ракометарки ќе се појават на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) ќе биде организатор на меѓународен квалификациски турнир (прва фаза) Група 4, за обезбедување пласман за бараж ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Ракометна Федерација на Македонија ќе биде организатор на меѓународниот квалификациски турнир од првата фаза за обезбедување пласман во бараж натпреварите за ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Скопје, 16 ноември 2018 (МИА) – Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) ќе биде организатор на меѓународен квалификациски турнир (прва фаза) Група 4, за ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) ќе биде организатор на меѓународен квалификациски турнир (прва фаза) Група 4, за обезбедување пласман за бараж ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Македонија има историска шанса да игра на Европското првенство, а вечерва од 20.45 часот треба да го направи клучниот чекор во фазата по групи во Лигата на ...
  сите 21 | | | веќе видена