Азар

  во

  Ѕвездата на Челзи, Еден Азар не ја отфрли можноста за трансфер во Реал Мадрид. Договорот на белгискиот фудбалер со Челзи истекува летото 2020 година. Азар веќе ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Се наближува самиот финиш од преодниот рок и во завршницата секогаш е најинтересно – со Спортски на едно место следете се што се случува! – Тука можете да се ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Челси, Еден Азар, не сака на британските медиуми да им ги открие своите планови, иако не ја отфрлил можноста да се пресели во Реал Мадрид. „Зошто ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Една од најголемите легенди на овие простори и сегашен селектор на Босна и Херцеговина, Роберт Просинечки проговори и го искажа својот став за заминувањето на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Од Челси си замина Мората, претходно и Фабрегас, а нови играчи се Пулишиќ веројатно и Игуаин Зимскиот преоден фудбалски рок влегува во завршната фаза (ќе трае ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Шпанска „Марка“ го потврди она што веќе долго време се најавуваше – Азар одбил продолжување на договорот со Челзи и ги договорил личните услови со Реал Мадрид. ...
  сите 42 | | | веќе видена