Автомото

  во

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Автомото сојузот во последниот извештај за граничните премини, повикувајќи се на информација од МВР, наведува дека за македонски државјани, граничните премини ...
  сите 212 | | | веќе видена

  Хаосот кој го предизвика пандемијата на коронавирусот ширум светот, влијаеше и на светот на спортот. Меѓу нив и Formula 1 којa ги чувствува последиците од сето ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Сообраќајот на автопатот А-4 во правец од Тетово кон Велес, кај клучката Мирковци, поради случена сообраќајна незгода од 19:30 часот е во прекин. Како што ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Сообраќајот на автопатот А-4 во правец од Тетово кон Велес, кај клучката Мирковци, поради случена сообраќајна незгода од 19:30 часот е во прекин. Како што ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Сообраќајот на автопатот А-4 во правец од Тетово кон Велес, кај клучката Мирковци, поради случена сообраќајна незгода од 19:30 часот е во прекин. Како што ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Сообраќајот на автопатот А-4 во правец од Тетово кон Велес, кај клучката Мирковци, поради случена сообраќајна незгода од 19:30 часот е во прекин.Како што ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Михаел Шумахер е синоним за Формула 1, но и генерално за автомото трките. Германскиот возач за многумина е најдобар на сите времиња, а периодот на неговата ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Сер Стирлинг Мос се смета за најдобриот возач во историјата на Формула 1 кој никогаш не ја освои титулата. Мос во јануари 2018 година се повлече од јавниот ...
  сите 45 | | | веќе видена