Австријците

  во

  На врвот на Каринтија, на Герлитзен, на 1900 метри надморска висина, а токму под ѕвездите. Постои и астрономска опсерваторија каде може да уживате во погледот ...
  сите 36 | | | веќе видена

  На врвот на Каринтија, на Герлитзен, на 1900 метри надморска висина, а токму под ѕвездите. Постои и астрономска опсерваторија каде може да уживате во погледот ...
  сите 36 | | | веќе видена

  По две нерешени средби, ракометарите на Германија со победа ги завршија натпреварите во групата „А“. Денеска против Србија, ко-организаторите на шампионатот ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Фармерите во Помурскиот регион ја повикуваат владата да ги заштити, бидејќи не можат да се натпреваруваат со богатите Австријци и остануваат без земјиштата. ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Фармерите во Помурскиот регион ја повикуваат владата да ги заштити, бидејќи не можат да се натпреваруваат со богатите Австријци и остануваат без земјиштата. ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Во првите четири натпревари од Светското првенство во ракомет 2019 Никлас Ландин бранеше речиси неверојатно, па за повеќето ракометни аналитичари тој веќе ја ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Јапонскиот ски скокач Рају Кобајаши со денешниот триумф на скокалницата во италијанскиот Вал ди Фем ја продолжи победничката низа во Светскиот куп започнат во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Репрезентацијата на Русија ја потврди фаворитската улога и забележа сигурна победа против Кореја со 34-27 во второто коло од групата А на Светското првенство ...
  сите 26 | | | веќе видена