Австралија

  во

  Британскиот тенисер Енди Мареј и официјално ја доби титулата витез. Него за витез го прогласи принцот Чарлс се случи во Бакингамската палата, две години откако ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Австралиската фондација за коали (AFK) денеска соопшти дека тие се загрозен вид, пренесува Би-би-си. Како што тврдат од оваа научна невладина организација која ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Пејачката Тамара Тодевска со песната „Proud“ („Горда“) вечерва во Тел Авив ќе настапи под реден број 8 во финалната вечер на 64. издание на Евровизија. Aвтори ...
  сите 293 | | | веќе видена

  Австралиската фондација за коали (АФК) денеска соопшти дека тие се загрозен вид, пренесува Би-би-си. Како што тврдат од оваа научна невладина организација која ...
  сите 11 | | | веќе видена