Австралија

  во

  На 1 октомври се очекува во САД да излезе премиерата на документарецот за кралицата Елизабета. Филмот не открива премногу за годинашната кралска венчавка, но ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Во Австралија денеска е уапсено момче осомничено за ставање игли во јагоди наменети за широка потрошувачка, пренесоа локалните медиуми. Иако властите за ова ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Поморските археолози се убедени дека по вековно пребарување пронајдени со остатоците од бродот на познатиот морепловец и истражувач капетан Џејмс Кук.Се верува ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Во Австралија денес е уапсено момче осомничено за ставање на игли во јагоди наменети за широка потрошувачка, пренесоа локалните медиуми. Момчето признало дека ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Да се биде монах е привилегија која ретко се раѓа, но таа функција знае понекогаш да делува застрашувачки на околината, па дури и на најблиските членови на ...
  сите 21 | | | веќе видена