Австралија

  во

  Пабло Карењо Буста имаше „епско“ самоуништување на Австралија опен по контроверзниот пораз во четвртото коло од Кеи Нишикори, по што ја фрли својата торба на ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Стефан Живојиновиќ поради една фотографија во долна облека доби комплимент дека е совршен маж. Најмалиот син на Брена Виктор, објави фотографија од својот ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ имаше потреба од четири сета за да го скрши отпорот на Даниел Медведев и да се квалификува за четвртфиналето на Австралија опен. Србинот победи ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Јапонскиот тенисер Кеи Нишикори успеа после голема борба да се пласира во четвртфиналето на Австралија Опен. Нишикори во епски меч кој траеше повеќе од пет ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Српскиот тенисер, Новак Ѓоковиќ обезбеди пласман во меѓу најдобри на првиот грен слем во 2019 година-Австралија Опен. За да дојде до четвртфиналето, Ноле ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ се намачи против Данил Медведев, но се пласираше во четвртфиналето каде го чека Каи Нишикори. Ѓоковиќ после голема ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Искусната 37 годишна тенисерка, Серена Вилијамс на натпреварот против првата носителка на Австралија Опен, Симона Халеп покажа дека се враќа во вистинска форма ...
  сите 40 | | | веќе видена