Австралија

  во

  Фирми, продавници, агенции и слични бизниси на Балканот истражуваат нови начини да го претворат своето комунистичко минато во профит. По распадот на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Кошаркарите на Америка, предводени од легендарниот Грег Поповиќ го одиграа и вториот меч од подготовките за Мундијалот кој на 31 август започнува во Кина. ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Австралијанката Моник Агостино (23) и “Инстаграм модел“ со хрватски корени во вторникот сама се бранела на суд во Сиднеј каде што била обвинета за серија ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Австралискиот пчелар Пол Вуд наишол на големо, но и застрашувачко откритие во домот на една жена во Бризбејн во Австралија. Вуд од нејзиниот таван извадил ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Австралија почна да користи дронови за локација на крокодили кои се во близина на плажите и пливачите, за да го намали процентот на напади од крокодилите. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Соединетите Американски Држави немаат „дрим-тим“ како што тоа е „обичај“ на големите натпреварувања, но Американците сепак составија респектабилен состав од ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Грег Попович смета дека ако шампион не стане САД, тогаш големи шанси тоа да го направи има репрезентацијата на Австралија. Американците моментално се на ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Географскиот атлас на светот е класичен атлас, а тоа значи дека во него се вклучени сите континенти и држави. Станува збор за ексклузивно издание на Просветно ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Австралија во Хормушкиот теснец ќе испрати сопствена фрегата, како и шпионски авион, тврдејќи дека сето тоа е од национален интерес на државата. Австралиските ...
  сите 75 | | | веќе видена