Австралија

  во

  Илјадници луѓе се собраа во Мелбурн, Австралија, за да изразат поддршка за муслиманската заедница по вчерашниот напад во две новозеландски џамии, при што ...
  сите 10 | | | веќе видена

  На интернет се појавила снимка од терористот Брентон Тарант, кој во џамијата во новозеландскиот град Крајстчерч убил најмалку 40 луѓе. Снимката е многу ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Кинеските инвеститори во 2007 година имале мнозинска сопственост во околу 5.000 компании во Европската унија, а за 10 години таа бројка стигна до 28.000. Само ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Илјадници луѓе се собраа во Мелбурн, Австралија, за да изразат поддршка за муслиманската заедница по вчерашниот напад во две новозеландски џамии, при што ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Во Австралија се случи инцидент на прес-конференција на сенаторот Фрејзер Енинг, еден ден по масакрот во Нов Зеланд, за кој сенаторот ја обвини имиграциската ...
  сите 122 | | | веќе видена

  Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн најави потреба од измени во Законот за носење оружје во земјата. Ваквата нејзина порака доаѓа по еден ден од ...
  сите 147 | | | веќе видена

  Австралискиот сенатор од државата Квинсленд , Фрејзер Анинг, кој вчера изјави дека за терористичкиот напад во џамијата во Крајстчрч се виновни муслиманите ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Австралискиот сенатор од државата Квинсленд , Фрејзер Анинг, кој вчера изјави дека за масакрот во Крајсчрч се виновни муслиманите денеска , среде прес ...
  сите 12 | | | веќе видена

  „Како уметник и режисер, важно ми е да регистрираме сѐ она што нѐ опкружува, сите неправди и правди. Филмот е базиран на вистински настан. Ми се јави еден ден ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Коби Брајант имаше „мека“ рака за репрезентацијата на Србија на денешната ждрепка за групите на Светското кошаркарско првенство во Кина (31 август-15 ...
  сите 5 | | | веќе видена

  ,,Вистинска причина за крвопролевањето во Нов Зеланд е имиграциската програма со која на муслимански фанатици им се дозволува да се доселат во Нов Зеланд. “ ...
  сите 13 | | | веќе видена