Австралија

  во

  Ненаселениот остров Хендерсон е лоциран во јужниот дел од Пацификот. Познат е по својата богата флора и фауна. Самиот остров е еден од најдобро сочуваните ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Македонците пушат најевтини, а Хрватите најскапи цигари во регионот, според податоците на Светската здравствена организација. Цената на цигарите во Хрватска се ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Некои луѓе тврдат дека возењето е привилегија, а не право. Ако е тоа вистина, тогаш на овие двајца возачи во Перт во Австралија, таа привилегија треба да им ...
  | | веќе видена

  Изненадувачки, земјата која го има Рафаел Надал изнесува сосема солидни аргументи на прашањето: Дали Новак Ѓоќоковиќ е најдобриот играч на сите времиња? ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Некои луѓе тврдат дека возењето е привилегија, а не право. Ако е тоа вистина, тогаш на овие двајца возачи во Перт во Австралија, таа привилегија треба да им ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Што не се вратат во Македонија, што не живеат тука да преживеат со 250 евра плата и превисоки даноци?! Овие нашинците во дијаспора се чудни некои човечиња, не ...
  | | веќе видена | слични

  Австралискиот долар падна на најниско ниво во повеќе од две и пол години поради доминацијата на стравувањата во врска со ескалацијата на трговскиот судир меѓу ...
  | | веќе видена

  Врховниот суд во Бризбејн, Австралија, ја осудил на доживотна робија 61-годишната Линди Ивон Вилијамс, која во 2013. година со моторна пила го исекла партнерот ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Рудари во западна Австралија ископаа два огромни камења кои вредат повеќе милиони долари поради содржината на злато што се проценува дека е тешка над 113 ...
  сите 5 | | | веќе видена