Австралија

  во

  Телото на една германска туристка, која исчезна претходно овој месец, било пронајдено во средата во пеколно жешката австралиска пустелија, соопшти полицијата. ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Телото на една германска туристка, која исчезна претходно овој месец, било пронајдено во средата во пеколно жешката австралиска пустелија, соопшти полицијата. ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Милош Раониќ се пласираше во третото коло од Отвореното првенство на Австралија откако во четири сета го совлада Стен Вавринка со 3-1 (6-7, 7-6, 7-6 7-6). ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Фантастичен меч на натпреварите од второто коло на Австралија опен одиграа Кеи Нишикори и Иво Карловиќ. По речиси четири часа игра славеше Јапонецот со 3-2 по ...
  сите 11 | | | веќе видена

  СЗО ја наведе антикампањата за вакцини како една од топ-10. закани за здравјето со кои ќе се соочува светот во 2019 година. Овој феномен се појави во многу ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Македонецот од Австралија, Христијан Спировски, кој потекнува од Битола одржа концерт на клавир на аеродромот во Доха. 30-годишниот Христијан, кој живее во ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Австралија е на удар на силен топлотен бран кој продолжува да беснее низ целата земја, притоа предизвикувајќи смрт на многу диви животни. Додека делови од ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Австралија во текот на вчерашниот ден ја победи Сирија со 3:2 на натпреварот на Азискиот куп, но фаворитите мораа да стигнат до победата на многу потежок ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Фудбалската репрезентација на Австралија ја оправда улогата на фаворит во мечот од последното коло во групната фаза на Азијскиот куп против Сирија (3:2), но ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Фудбалската репрезентација на Австралија ја оправда улогата на фаворит во мечот од последното коло во групната фаза на Азијскиот куп против Сирија (3:2), но ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во натпреварот помеѓу Австралија и Сирзија во Азискиот Куп видовме еден од најсмешните пенали досудени на големите турнири. Верувале или не фудбалерот на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Пред почетокот на учебната година во Австралија, истражувачите на повеќе од 1000 возрасни луѓе им поставиле седум средношколски прашања, а се испоставило дека ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во средината на минатата година целиот свет стравуваше дали младите фудбалери од Тајланд и нивниот тренер ќе успеат да се извлечат од потопената пештера Там ...
  сите 4 | | | веќе видена