Австралија

  во

  Австралискиот глумец Крис Хемсворт привлече големо внимание на плажата Бајрон Бич во Сиднеј, Австралија додека сурфаше, а тоа секако го документираа и ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Научната заедница има строги стандарди кога станува збор за истражувања за трансплантација на органи. Истражувачите не можат да користат органи од егзекутирани ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Отсекогаш постоела претпазливост кога се склучувале бракови, па се следела онаа народната „ниту куче не се зема од непознати родители, а камоли човек, земи ...
  | | веќе видена

  Женева, 8 февруари 2019 (МИА) – Роџер Федерер е мотивиран и насочен кон деветтата титула на „Вимблдон“. Ова го изјави носителот на 20 Гренд слем титули на ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Иселеници од Австралија, Швајцарија и други држави, кои се стекнале со право на користење пензија од Македонија, 8 месеци не добиле ни денар. Порталот „Скопје ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Роџер Федерер е мотивиран и насочен кон деветтата титула на „Вимблдон“. Ова го изјави носителот на 20 Гренд слем титули на официјалното претставување на ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Русија е подготвена да учествува во разговорите со Холандија за падот на авионот на авиокомпанијата „Малезија ерлајнс“, на летот МХ 17, изјави рускиот заменик ...
  сите 6 | | | веќе видена