Австралија

  во

  Доналд Трамп изјави дека децата родени на американско тло не треба автоматски да добијат државјанство, тврдејќи дека САД се „единствена земја во светот“ која ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Следниот рецепт може да ви помогне да ги растопите мастите на стомакот. Ова е напивка за борба против дебелеење и намалување на тежината. Ќе го поттикне вашиот ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Еден универзитет во Австралија тврди дека има креирано фонт кој ќе ви помогне во помнењето - „Sans Forgetica“. Сега знаете што да користите за следниот испит!
  сите 6 | | | веќе видена

  За време на патувањето во Австралија, Нов Зеланд, Тонга и Фиџи, војвотката од Сасекс покажа бројни модни изгледи. Гардеробата која ја носеше беше од луксузни ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Охрид, 31. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Заради што поскоро заминување на Сара во Германија, ги замолуваме сите организатори на хуманитарни настани, собраните ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Властите во Австралија ја зголемија цената за издавање на пасош, и сега изнесува тој изнесува 282 долари. Тоа е и најскапиот пасош на цел свет, доколку не се ...
  сите 18 | | | веќе видена