Австралија

  во

  Џордан Бовен и Мадлин Релф од Австралија се заедно уште од својата 14-та година, заедно патуваат ширум светот, јадат и спијат буквално каде ќе стигнат и ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Поради уништувањето на шумите за добивање на земјоделско земјиште до 2050 година може во целост да исчезнат коалите во сојузната австралиска држава Нов Јужен ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Дваесет и двегодишниот Мајкл Дамески, Македонец кој живеел во Австралија, синоќа стигна до финалето во познатото америкаснко шоу „World of Dance 2018“. ...
  сите 20 | | | веќе видена

  При денешниот директен пренос на заедничката прес конференција на германската канцеларка Ангела Меркел и премиерот на Македонија Зоран Заев, се појави ...
  сите 98 | | | веќе видена

   Кога би ги ставиле некои настани на временска оска, ќе сфатиме дека нашата перцепција на времето можеби е малку искривена. Веќе на сите ни се познати фактите ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Така во Австралија може да сретнете улица која се вика „Ракија“, „Охрид“, „Битола“, „Св. Никола“, „Пелистер“ како и улици именувани по неколку села од каде што ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Рафаел Надал не можеше да ја издржи болката и поради повреда на десното колено го предаде првото полуфинале на Ју-Ес опен, епилог кој му овозможи на Хуан ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Карнерите кои се протегаат долж фустанот, поткренале гласини на социјалните мрежи, за нејзината бременост… После низа костуми со кои се појавуваше на јавни ...
  сите 21 | | | веќе видена