Австралија

  во

  Сопствениците на Манчестер Сити – „Сити фудбал груп“ ја истражуваат можноста да купат клуб од кинеското првенство.Досега, групата има проекти во Њујорк, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Наоми Осака призна дека огромното внимание што ѝ беше посветено по фантастичниот раст на нејзината игра, но и изненадувачката разделба со тренерот Саша Баин, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Наоми Осака призна дека огромното внимание кое и беше посветено по фантастичниот раст на нејзината игра, но и изненадувачката разделба со тренерот Саша Бајин ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Рен Женгфеј, основач на кинеската компанија Хуавеи, за првпат проговори за апсењето на неговата ќерка Менг Ванжу, инаку главен финансиски директор на ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Рејчел Фицпатрик од Австралија има необична пасија – обожува да патува низ светот. Но, тоа не би било ништо посебно доколку тоа не го прави потполно гола. Како ...
  сите 2 | | | веќе видена