Австралија

  во

  Жителите на Цирих во Швајцарија имаат најдобар квалитет на животот во светот, покажува истражувањето на Дојче банк наречено „Мапирање на цените во светот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Кинескиот гигант Huawei продолжува со развојот на 5G мрежата во светот, а на големо незадоволство на Американците, нов клиент на оваа компанија е Русија. ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Американката Аманда Анисимова обезбеди полуфинале на Грен слемот „Ролан Гарос“ откако попладнево приреди вистинска сензација совладувајќи ја во четвртфиналето ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Американката Аманда Анисимова обезбеди полуфинале на Грен слемот „Ролан Гарос“ откако попладнево приреди вистинска сензација совладувајќи ја во четвртфиналето ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Американката Аманда Анисимова обезбеди полуфинале на Грен слемот „Ролан Гарос“ откако попладнево приреди вистинска сензација совладувајќи ја во четвртфиналето ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Американката Аманда Анисимова обезбеди полуфинале на Грен слемот „Ролан Гарос“ откако попладнево приреди вистинска сензација совладувајќи ја во четвртфиналето ...
  сите 142 | | | веќе видена

  Бранителката на тронот на Ролан Гарос, Романката Симон Халеп загуби од Американската тин-сензација Аманда Анисимова со 2-0 (6-2 и 6-4). 17-годишната Американка ...
  сите 224 | | | веќе видена

  Дела од Галина Назаренко, уметница на петрикивското сликарство, денеска беа изложени во хотелот „Холидеј ин“ во Скопје во рамки на украинското кафе-утро во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Фолк пејачката Елена Велевска пред неколку месеци откри дека е жртва на семејно насилство, по што одлучи да стави крај на бракот, а потоа како што изјави ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Битолчанецот Панде Матевски (1914-1944) бил единствениот Македонец за кого се знае дека загинал во десантот во Нормандија во Втората светска војна. Денеска ...
  сите 5 | | | веќе видена