Австралија

  во

  Пејачката Тамара Тодевска со песната „Proud“ („Горда“) вечерва во Тел Авив ќе настапи под реден број 8 во финалната вечер на 64. издание на Евровизија. Aвтори ...
  сите 417 | | | веќе видена

  Австралиската фондација за коали (АФК) денеска соопшти дека тие се загрозен вид, пренесува Би-би-си. Како што тврдат од оваа научна невладина организација која ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Пејачката Тамара Тодевска со песната „Proud“ („Горда“) вечер под реден број 8 ќе настапи во финалната вечер на 64. Евровизија, што се одржува во Тел Авив, ...
  сите 417 | | | веќе видена

  Пејачката Тамара Тодевска со песната „Proud“ („Горда“) вечер под реден број 8 ќе настапи во финалната вечер на 64. Евровизија, што се одржува во Тел Авив, ...
  сите 417 | | | веќе видена

  Пејачката Тамара Тодевска со песната „Proud“ („Горда“) вечер под реден број 8 ќе настапи во финалната вечер на 64. Евровизија, што се одржува во Тел Авив, ...
  сите 417 | | | веќе видена