Австралија

  во

  За својот актуелен албум, „Мајчин јазик“ кој лани го издаде „Кроација рекордс“ вели дека е интимна приказна со која ѝ се обраќа директно на увце на својата ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Бременоста Меган Маркл е во центарот на вниманието од моментот кога е објавена среќната вест. Сите очи се насочени во нејзиниот стомак. Војвотката Меган, за ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Лекарите во болницата во Австралија успешно ги раздвоиле двете сестри сијамски близначки од Бутан, а главниот хирург вели дека се надева дека девојчињата ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Лекарите во болница во Австралија успешно раздвоија две сестри сијамски близнаци од Бутан, а главниот хирург вели дека се надева дека девојчињата ќе закрепнат ...
  сите 3 | | | веќе видена