Австралија

  во

  Во вторникот, престижната група на научници се обрати до Белата куќа, велејќи дека коронавирусот нема да исчезне откако ќе се стопли времето.Оваа изјава дојде ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Земјите во кои што е задолжително примањето на Бесеже вакцината против туберкулоза, имаат десет пати помала шанса за смртност од Ковид-19, отколку земјите во ...
  сите 14 | | | веќе видена

  За да се разбере сегашноста и за да може да се прогнозира иднината, мора да се познава минатото. Во следните редови ги одбележуваме настаните од науката и ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Папата Франциско ја спореди пандемијата на коронавирусот Ковид-19 со неодамнешните пожари и поплави како еден од одговорите на природата на амбивалентноста на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Папата Франциско ја спореди пандемијата на коронавирусот Ковид-19 со неодамнешните пожари и поплави како еден од одговорите на природата на амбивалентноста на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Папата Франциско ја спореди пандемијата на коронавирусот Ковид-19 со неодамнешните пожари и поплави како еден од одговорите на природата на амбивалентноста на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Големи парични, па дури и затворски казни најавија австралиските власти, за сите кои нема да ги почитуваат мерките против ширење на корона вирусот и без ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Австралиските власти денеска се заканија со големи парични казни, па дури и затворски за оние кои без посебна причина ќе го напуштат домот за време на ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Сузана Турунџиева вели дека таа и нејзиното семејство до сега поминале многу „корони“. Пејачката, водителка и писателка која сега предава музичко во основно ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Францускиот пилот од Алфа Таури, Пјер Гасли, изјави дека поради светската епидемија на коронавирусот заглави во Дубаи и не успеа да се врати во татковината. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Папата Фрањо изјавил денеска дека пандемија со коронавирусот е една од „реакциите на природата“ кон луѓето кои ја игнорираат тековната еколошка криза. Во ...
  сите 11 | | | веќе видена

  За децата е тешко да ја разберат глобалната пандемија на коронавирусот, а социјалното растојание на улиците може дополнително да ја отежни ситуацијата. За да ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во далечната 1949 година младинците на Вардар станаа шампиони на Југославија, истиот подвиг го повторија и 1975 година Пишува:Миодраг Мицковиќ Само најстарите ...
  сите 12 | | | веќе видена