Австралија

  во

  Рожер Федерер не успеа во голем стил со титула да ја заврши 2019 година иако му се укажа таква шанса за тоа на завршниот турнир во Лондон каде ја мина групната ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Денеска во четвртфиналниот меч најдобрите тенисери на Србија загубија со резултат 2:1 од репрезентацијата на Русија. Одлучувачкиот поен за Русија го донесоа ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Во јавноста е откриено вознемирувачко видео од напад врз една жена во напредна бременост што се случил во едно кафуле во Сиднеј, Австралија. Дејли Меил пренесе ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Најмногубројниот град во Австралија веќе четврти ден по ред се гуши во густ чад, со што се искачи на листата со 10 најзагадени градови во светот. Нивото на ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Популарниот македонски пејач за чиј настапи се бара билет повеќе, харизматичниот Ристе Ристески деновиве престојува во Сараево, Босна и Херцеговина, каде што ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Нивото на загадување на воздухот во австралиската сојузна држава Нов Јужен Велс денеска е рекордно зголемено, а чад што се шири од шумските пожари претставува ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Мајка од Австралија доби илјадници позитивни коментари и заблагодарувања, откако на Интернет го сподели својот необичен трик за отстранување на дамките. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Канада обезбеди пласман во полуфиналето во новиот формат на „Дејвис Куп“, откако Вашек Поспишил и Денис Шаповалов го добија решавачкиот натпревар во двојки ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Канада обезбеди пласман во полуфиналето во новиот формат на „Дејвис Куп“, откако Вашек Поспишил и Денис Шаповалов го добија решавачкиот натпревар во двојки ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Бикрам Чудури е самопрогласен пронаоѓач на таканаречената ,,жешка” јога, во која вежбањето се изведува во просторија загреана до 40 степени Целзиусови. Речиси ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Нивото на загадување на воздухот во австралиската сојузна држава Нов Јужен Велс денеска е рекордно зголемено, а чад што се шири од шумските пожари претставува ...
  сите 45 | | | веќе видена