Авив

  во

  Ретко кога организаторите на играта или поточно плејмејкерите импресионираат, забиваат над противнички играчи, но ова не важи за ветеранот Џереми Парго кој на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Со одлука на Европската радиодифузна унија (ЕБУ) Тел Авив ќе биде град домаќин на 64. издание на „Евровизија“. По неколкумесечни преговори, организаторите ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Израелските безбедносни власти жестоко ги демантираа извештаите дека Саудиска Арабија, наводно, ги купила системите за противракетна одбрана „железна купола“ ...
  сите 18 | | | веќе видена

   По победата на Израел на Евровизија 2018 не беше сигурно во кој град од оваа држава ќе се одржи музичкото натпреварување во 2019 година поради безбедносната ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Европската радиодифузна унија (ЕБУ) денес соопшти дека Тел Авив ќе биде град домаќин на 64. издание на „Евровизија“. По неколкумесечни преговори, ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Организаторите на музичкото натпреварување Евровизија, соопштија дека е донесена конечна одлука, според која следната година Евровизијата ќе се одржи во Тел ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Европската радиодифузна унија (ЕБУ) денес соопшти дека Тел Авив ќе биде град домаќин на 64. издание на „Евровизија“. По неколкумесечни преговори, ...
  сите 26 | | | веќе видена