Август

  во

  Во првите девет месеци од оваа година Групацијата Триглав реализираше 69,9 милиони евра добивка пред оданочување, што е за 8% повеќе во споредба со истиот ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Најбрзиот човен на планетата, Јамајканецот Усаин Болт, соопшти дека до крајот на ноември ќе одлучи дали сака да ја продолжи фудбалската кариера. Осумкраниот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Деветомесечни резултати на Групацијата Триглав и повторно именување на членови на Управата на друштвото Во првите девет месеци од оваа година Групацијата ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Хосеп Марија Мингуелја засекогаш ќе биде значаен дел од историјата на Барселона, од едноставна причина што искусниот фудбалски работник беше човекот кој го ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Хосеп Марија Мингуелја засекогаш ќе биде значаен дел од историјата на Барселона, од едноставна причина што искусниот фудбалски работник беше човекот кој го ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Единаесетгодишно куче било пронајдено на 500 километри од домот по повеќе од една година откако било украдено, објави Би-би-си. Кученцето Кјара било украдено ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Белгијскиот фудбалер Аднан Јанузај во летото 2017. година конечно го напушти Манчестер Јунајтед. Велиме “конечно“ бидејќи долго време пред тоа беше на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Хосеп Марија Мингуелја засекогаш ќе биде значаен дел од историјата на Барселона, од едноставна причина што искусниот фудбалски работник беше човекот кој го ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Тема во Отвореното Студио 1 беше бегството на експремиерот Груевски во Будимпешта и барањето на политички азил. На оваа тема гости беа новинарот на 1ТВ Сашо ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Јавниот сектор во Грција функционира забавено поради штрајкот на вработените против мерките за штедење, прв откако земјата во август излезе од осумгодишната ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Италијанската влада смета дека ЕУ мора да покаже флексибилност во однос на својот огромен буџет бидејќи земјата мораше да се справи со низа смртоносни непогоди ...
  сите 21 | | | веќе видена