Авалон

  во

  По обелоденувањето на скандалозниот конкурс на Министерството за култура, каде што бројни проекти кои со години наназад ја обележувале македонската културна ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Концертот на Каролина со Македонска Филхармонија од петок 15.02. е презакажан за недела 17.02, информираа од „Авалон продукција“. -Почитувани, ве информираме, ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Заради вчерашната трагедија, кога во сообраќајна несреќа загинаа 15 луѓе, Каролина го одложи концертот закажан за 15 февруари (петок). Концертот е презакажан ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Заради вчерашната трагедија, кога во сообраќајна несреќа на патот Скопје- Тетово загинаа 15 луѓе, Каролина и Жељко Самарџиќ ги одложија концертите што требаше ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Концертот на Каролина со Македонска Филхармонија од петок 15.02. е презакажан за недела 17.02, информираа од „Авалон продукција“. -Почитувани, ве информираме, ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Поради големата трагедија што се случи вчера, кога во сообраќајна несреќа загинаа 14 наши сограѓани, денешниот и утрешниот ден се прогласени за денови на ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Организаторот на концерти на светски имиња во Македонија, Авалон не доставил изјава каде ќе се одржуваат концерите, што е еден од основните документи, соопшти ...
  сите 2 | | | веќе видена

  По само еден ден од проверката на „одбиените“ предмети на Конкурсот за проекти од национален интерес на Министерството за култура за 2019 година, две комисии ...
  сите 28 | | | веќе видена

  „Човечки е да се згреши, ние згрешивме во одбивањето на пријавата на фестивалот Златно славејче. Фестивалот имал целосна документација и ќе добие пари од ...
  сите 41 | | | веќе видена

  За Фестивалот за деца „Златно славејче“ кој не доби буџет за 2019 година, сепак ќе има поддршка, затоа што комисијата превидела дека доставил изјава за простор ...
  сите 43 | | | веќе видена

  За Фестивалот за деца „Златно славејче“ кој не доби буџет за 2019 година, сепак ќе има поддршка, затоа што Kомисијата превидела дека доставил изјава за простор ...
  сите 43 | | | веќе видена

  За Фестивалот за деца „Златно славејче“ кој не доби буџет за 2019 година, сепак ќе има поддршка, затоа што комисијата превидела дека доставил изјава за простор ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Дел од членовите на комисите во Министерството за култура, по реакциите во јавноста, денеска излегоа на прес конференција, но само да кажат дека работеле чесно ...
  сите 59 | | | веќе видена