Аугсбург

  во

  Во 30-то коло од германската Бундеслига во саботата на својата „Алијанц Арена“ против Вердер славеа со 1:0. Баерн кој пред две недели го демолираше најголемиот ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Лидерот во Бундеслигата, тимот на Баерн Минхен попладнево потешко од очекувањата славеше победа против тимот на Волфсбург со 1-0 и ја задржа челната позиција ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Лидерот во Бундеслигата, тимот на Баерн Минхен попладнево потешко од очекувањата славеше победа против тимот на Волфсбург со 1-0 и ја задржа челната позиција ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Аугсбург остварија важна победа од 3:1 (2:1) на гостувањето кај Ајнтрахт во последниот меч од 29-то коло на германското фудбалско првенство, со ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Фудбалерите на РБ Лајпцијг и на Борусија Менхенгладбах остварија важни победи во борната за позициите кои обезбедуваат пласман во Лигата на шампионите. РБ ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Тимот на Хофенхајм кој е препознатлив по напаѓачкиот и отворен фудбал денеска нагости кај Аугсбург го докажа токму тоа. Гостите одиграа фантастичен меч со 4 ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Тимот на Хофенхајм кој е препознатлив по напаѓачкиот и отворен фудбал денеска нагости кај Аугсбург го докажа токму тоа. Гостите одиграа фантастичен меч со 4 ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во првиот натпревар од 28-то коло на германското фудбалско првенство Мајнц 05 на својот терен со 5:0 (3:0) го совлада Фрајбург кого го мина на табелата. Првиот ...
  сите 19 | | | веќе видена