АТП

  во

  И покрај поразот во финалето на завршниот мастерс во Лондон, Новак Ѓоковиќ ќе остане на првата позиција на АТП листата. Најдобриот српски тенисер се врати на ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Светскиот тениски рекет број 1, Србинот Новак Ѓоковиќ е задоволен од тоа како се движеше оваа сезона се него или поточно од неговиот напредок, кам-бекот на ...
  сите 188 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ не успеа своите одлични партии на завршниот АТП Мастерс во Лондон да ги круниса со титула, односно на тој пат му застана одличниот Александер ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Славниот Борис Бекер го поздрави големиот успех на својот сонардоник Александер Зверев кој успеа да триумфира на завршниот АТП турнир во Лондон. Прво со две ...
  сите 188 | | | веќе видена