Атлетик Билбао

  во

  Британски „токспорт“ ја искористи оваа пауза во клупскиот фудбал да направи неколку интересни Топ листи кога е во прашање Премиер лигата, па по изборот на ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Мадритски Атлетико се најде во неверојатни проблеми. После повредата на Диего Годин во Атлетико настана вистински хаос на стоперските позиции и прашање е дали ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Атлетик Билбао двапати имаше водство на „Ванда Метрополитано“, но Атлетико Мадрид успеа да стигне до 3:2 домашна победа за да се доближи на само поен од ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Интересна пресметка може да се очекува во шпанската Примера дивизион каде на врвот се најдоа каталонските клубови Барселона и Еспањол. Еспањол има одлична ...
  сите 8 | | | веќе видена