Атлетик

  во

  Жозе Мурињо работи како стручен коментатор во Англија додека чека да ѝ се врати на тренерската работа, веројатно веќе ова лето. Додека беше тренер на Манчестер ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Поранешниот легендарен фудбалер на Манчестер Јунајтед, Пол Сколс редовно упатуваше критики на адреса на Жозе Мурињо додека Португалецот беше предводник на ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Во дербито од 24-тото коло во шпанското фудбалско првенство за жени меѓу Атлетико Мадрид и Барселона испишана е историја. На средбата која се одигра на „Ванда ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Поранешниот легендарен фудбалер на Манчестер Јунајтед, Пол Сколс редовно упатуваше критики на адреса на Жозе Мурињо додека Португалецот беше предводник на ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Женскиот тим на Атлетико Мадрид обично игра пред 3.500 луѓе секоја надела, но дербито против Барселона на „Ванда метрополитано“ постави нов рекорд за ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Се заострува битката за второто место на табелата во Примера, Зидан по враќањето на клупата на Реал денес тргна со победа, три бода кои сигурно носат голема ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид доживеа тежок удар на гостувањето во Торино во вторникот и со поразот од 3:0 беше елиминиран од Лигата на шампионите, а сега клубот од ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Диего Симеоне вчера се соочи со шпанските новинари во пресрет на првенствениот меч со Атлетик Билбао во Примера, само неколку дена по шокот кој го доживеа ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Диего Симеоне вчера се соочи со шпанските новинари во пресрет на првенствениот меч со Атлетик Билбао во Примера, само неколку дена по шокот кој го доживеа ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Се играло финалето на ФА купот во 2004-та година помеѓу Милвол и Манчестер Јунајтед, со тогаш талентираниот Португалец Кристијано Роналдо. Легендата на Челзи и ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Пред секој викенд BetAdria.com ви дава совети за најдобрите фудбалски мечеви што ќе се играат и ви нуди одлични коефициенти за тие натпревари во BetAdria ...
  сите 61 | | | веќе видена