Атлантскиот

  во

  Балканскиот регион е дел од хибридниот конфликт меѓу Западот и Руската Федерација. Потребно е да се подигне нивото на свесност за ширењето на руското влијание ...
  | | веќе видена

  Иранската морнарица од март ќе распореди воени бродови во западниот дел на Атлантскиот Oкеан, изјави денеска еден главниот командант на морнарицата. Исламската ...
  сите 22 | | | веќе видена

   Таа ја прифатила неговата понуда за брак, но одговорот пристигнал 77 години подоцна: „Само да знаеш колку ме направи среќен, драга“. Таа ја прифатила ...
  сите 10 | | | веќе видена