Атлантик

  во

  Неодамнешниот терористички напад во кој загинаа 50 лица во џамии во Нов Зеланд е наречен „масовно убиство од и за интернетот“. Со лајвстрим на „Фејсбук“, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Грејс Стробел, од Вилдвуд, Мисури, е родена со Даунов синдром. Кога се родила советникот им кажал на родителите дека треба да размислат за тоа да ја сместат во ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Изборите на Тајланд ќе бидат одржани викендов, пет години по воспоставувањето на власта на воената хунта Тешко е да се поверува дека мирната, напредна држава ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Производителот на автомобили „бугати“ креира еднократна спортска верзија на автомобил наречен „ла воатур ноар“. Овој автомобил е создаден од јаглеродни влакна ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Леброн Џејмс одигра силен меч, но Лос Анџелес Лејкерс дозволи трет последователен и вкупно триесет и деветти пораз за сезоната. „Езерџиите“ беа поразени на ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Леброн Џејмс одигра силен меч, но Лос Анџелес Лејкерс дозволи трет последователен и вкупно триесет и деветти пораз за сезоната. „Езерџиите“ беа поразени на ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Дел од теоретичарите на заговор сметаат дека најголемиот изграден брод во историјата на човештвото, „Титаник“, всушност никогаш не потонал и дека бродот и по ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Атлантик Група оствари приходи од продажба во износ од 701 милиони евра во 2018 година, што претставува органски раст од 4,2% во однос на претходната година, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  “Случајот со пропаѓањето на најголемата компанија во регионот Агрокор го отвара прашањето за одговорноста на приватниот сектор и дали нашите компании се ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Тип 57 СЦ атлантик е можеби најубавиот модел на Бугати во историјата на марката – и еден од најлегендарните автомобили на сите времиња. Само четири примероци ...
  сите 7 | | | веќе видена