Атланта

  во

  Евангелин Лили, една од ѕвездите на серијата "Lost" го искоментира контроверзниот крај на серијата која со емтиување заврши во 2010 година. Финалето на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Затворот во американската држава Атланта веќе нема да прима мигранти кои се уапсени од федералните власти, изјави градоначалничката Кејша Ланс Ботомс. Таа ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Официјалната објава на пензионирањето, еден од најдобрите француски кошаркари во изминатите две децении ја проследи со видео снимка на својата фејсбук-страница ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Затворот во американската држава Атланта веќе нема да прима мигранти кои се уапсени од федералните власти, изјави градоначалничката Кејша Ланс Ботомс. Таа ...
  сите 10 | | | веќе видена