Атина

  во

  Рускиот амбасадор во Атина, Андреј Маслов на средбата со алтернативниот шеф на грчката дипломатија Милтиадис Варвициотис го изрази интересот на Русија, ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Духовното пеење отсекогаш било присутно во христијанството. Во Светото писмо е забележано сведоштво дека кога завршила Тајната вечера, Господ Исус Христос и ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Јелена Карлеуша во моментов е на гости кај директорот на „Гранд“ Саша Поповиќ и неговата сопруга Сузана Јовановиќ во Опатија, и со фотографии и снимки од ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Во Светото писмо е забележано сведоштво дека кога завршила Тајната вечера, Господ Исус Христос и апостолите испеале благодарствена песна, по што се искачиле на ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Кинеската компанија „Коско“, која пред три години стана сопственик на скоро 70% од најголемото пристаниште во Грција, најави план за проширување со инвестиција ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Значителните промени во владејачката структура во Грција во изминатите неколку децении не влијеја врз проамериканската ориентација на политиката на јужниот ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Партизан стигна до 2:1 победа над Молде во првиот бараж-меч против норвешкиот Молде, триумф со кој може да се надеваат на влез во натпреварите по групи, и ...
  сите 69 | | | веќе видена