Атина

  во

  На високи тонови, со обвинувања за изборот на новите членови поради тоа што неколку пратеници ги напуштија нивните пратенички групи, со жестоки реакции од ...
  сите 116 | | | веќе видена

  На високи тонови, со обвинувања за изборот на новите членови поради тоа што неколку пратеници ги напуштија нивните пратенички групи, со жестоки реакции од ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Претседателот на грчкиот Парламент, Никос Вуцис по состанокот со неговите потпретседатели, ги брифираше новинарите за донесените одлуки во врска со процесот на ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Претседателот на грчкиот Парламент, Никос Вуцис по состанокот со неговите потпретседатели, ги брифираше новинарите за донесените одлуки во врска со процесот на ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Прашањата за државјанство и јазикот на Втората страна потписник на Преспнскиот договор ќе бидат во фокусот на битката меѓу владата и Неа демократија во ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Пратениците во грчкиот парламент в четврток, на 24 јануари, ќе гласаат за договорот од Преспа, објави новинската агенција „Ројтерс“ повикувајќи се на ...
  сите 69 | | | веќе видена

  На високи тонови, со обвинувања за изборот на новите членови поради тоа што неколку пратеници ги напуштија нивните пратенички групи, со жестоки реакции од ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Јелена Карлеуша рано утрово ( понеделник, 21 јануари, 2019) се врати во Белград, со ќерките Атина и Ника. Јелена на аеродромот Никола Тесла пристигнала во ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Претседателот на грчкиот Парламент, Никос Вуцис, по состанокот со неговите потпретседатели, ги брифираше новинарите за донесените одлуки во врска со процесот ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Претседателот на грчкиот Парламент, Никос Вуцис по состанокот со неговите потпретседатели, ги брифираше новинарите за донесените одлуки во врска со процесот ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Пратениците во грчкиот парламент, во четврток, на 24. јануари ќе гласаат за Договорот од Преспа, објави новинската агенција „Ројтерс“, повикувајќи се на ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Кое име им се допаѓа на грчките националисти? По последната рунда протести против името Северна Македонија во Атина, германските медиуми се прашуваат: постои ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во среда во 10 часот по локално време започнува расправата во грчкиот Парламент за ратификација на Договорот од Преспа, а гласањето ќе биде во четврток вечер, ...
  сите 69 | | | веќе видена