Атина

  во

  Националната организација за јавно здравје на Грција соопшти 75 нови случаи на Ковид-19, а во изминатите 24 часа починаа две лица, јави дописничката на МИА од ...
  сите 154 | | | веќе видена

  Светскиот Македонски Конгрес (СМК) по повод трите илиндена – Херонеја (338 г.п.н.е.), Крушево (1903 година) и Свети Отец Прохор Пчињски (1944 година) – упатува ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Воопшто не е едноставна одлуката да се избере соодветен факултет, што треба најитно да смени идниот министер за образование и наука, треба ли да се носат маски ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Во Грција денеска се соопштени 110 нови случаи на Ковид-19, првпат троцифрен број по подолго време, а само девет од новозаразените се по направените тестови на ...
  сите 154 | | | веќе видена

  - Формирањето на македонската национална држава би можело да се реализира единствено со обединување на сите Македонци кои живеат во Југославија, во Грција и во ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Зголемениот број нови случаи на Ковид-19, како во Грција, така и на Кипар донесе и нови превентивни мерки, меѓу кои и задолжителното носење маска во затворени ...
  сите 144 | | | веќе видена

  Зголемениот број нови случаи на Ковид-19, како во Грција, така и на Кипар донесе и нови превентивни мерки, меѓу кои и задолжителното носење маска во затворени ...
  сите 144 | | | веќе видена

  Зголемениот број нови случаи на Ковид-19, како во Грција, така и на Кипар донесе и нови превентивни мерки, меѓу кои и задолжителното носење маска во затворени ...
  сите 144 | | | веќе видена

  Зголемениот број нови случаи на Ковид-19, како во Грција, така и на Кипар донесе и нови превентивни мерки, меѓу кои и задолжителното носење маска во затворени ...
  сите 144 | | | веќе видена

  Зголемениот број нови случаи на Ковид-19, како во Грција, така и на Кипар донесе и нови превентивни мерки, меѓу кои и задолжителното носење маска во затворени ...
  сите 144 | | | веќе видена

  Царинските службеници од Независната управа за јавни приходи на Грција, со помош на рендген и куче трагач во контејнер со банани откриле и заплениле 70,5 ...
  сите 34 | | | веќе видена