Атина

  во

  На сите начини, што уставно ми стојат на располагање, ќе се борам владата да не добие доверба, бидејќи тоа е поврзано со Договорот од Преспа и ќе направиме сѐ ...
  сите 34 | | | веќе видена

  По изгласувањето на уставните измени во македонското Собрание за промена на името Москва и Атина си разменија остри пораки. Официјална Москва и натаму останува ...
  сите 66 | | | веќе видена

  На сите начини, што уставно ми стојат на располагање, ќе се борам владата да не добие доверба, бидејќи тоа е поврзано со Договорот од Преспа и ќе направиме сѐ ...
  сите 34 | | | веќе видена

  По изгласувањето на уставните измени во македонското Собрание за промена на името Москва и Атина си разменија остри пораки. Официјална Москва и натаму останува ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Македонија и Грција го решија спорот со името, Договорот од Преспа беше ратификуван од македонскиот Парламент, а минатата недела поддршка добија и уставните ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Во 12 часот по локално време, во грчкиот Парламент ќе започне седницата за обновување на довербата на Владата, по барање на премиерот на Грција, Алексис ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Глас за доверба за Ципрас е еднакво на „да“ за Договорот од Преспа, рече претседателот на Нова демократија, Кирјакос Мицотакис, во интервјуто во централното ...
  сите 34 | | | веќе видена

  По изгласувањето на уставните измени во македонското Собрание за промена на името Москва и Атина си разменија остри пораки. Официјална Москва и натаму останува ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Фолк пејачката Јелена Карлеуша бесно му порача на босанскиот фудбалер Огнен Врањеш, со кој порано се допишува зад грбот на својот сопруг, фудбалерот Душко ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Лидерот на Независни Грци, Панос Каменос во интервју за грчката телевизија Стар изјави дека на сите начини што уставно му стојат на располагање, ќе направи се ...
  сите 34 | | | веќе видена

  На сите начини, што уставно ми стојат на располагање, ќе се борам владата да не добие доверба, бидејќи тоа е поврзано со Договорот од Преспа и ќе направиме сѐ ...
  сите 34 | | | веќе видена