Аталанта

  во

  Иднината на Маурицио Сари на чело на Челзи продолжува да биде нејасна, и тој наскоро може да биде сменет.Според италијанскиот весник „Кориере дело Спорт“, за ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Милан загуби на градското дерби со Интер, а Џенаро Гатузо по мечот истакна дека повеќе од поразот го боли инцидентот од второто полувреме, кога двајца негови ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Наполи дозволи Удинезе да се врати од 2:0 негатива на „Сан Паоло“, но на крајот стигна до 4:2 победа за заедно со поразот на Јувентус од Џенова да се доближат ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Јасно е кое е најголемо дерби овој викенд и тоа не само во Италија, туку и во Европа. На програмата е дербито Дела Мадонина помеѓу Интер и Милан кое е едно од ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Втор пораз за Римската волчица во дуелите со СПАЛ оваа сезона, тимот на Раниери сега ќе има тешка битка за место во топ четири до крајот во Серија А, за СПАЛ ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Леонардо Спинацола е јунакот во сенка на Јувентус, а подвигот на Старата Дама и елиминацијата на Атлетико Мадрид е слична на подвигот на левиот бек. Момчето од ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Џенаро Гатузо се спаси од суспензија и ќе може да го води својот Милан во претстојното градско дерби против Интер. Предводникот на „росонерите“ беше исклучен ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Преводникот на Милан, Џенаро Гатузо се спаси од суспензија и ќе може да го води својот тим на големо дерби против Интер кое на програмата наредниов викенд. ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Италијански Јувентус имаше силна желба да види една голема тренерска ѕвезда на својата клупа како наследник на Масимилијано Алегри, за кого се најавува дека ќе ...
  сите 7 | | | веќе видена