Асошиејтед

  во

  Поранешен вработен на Microsoft бил обвинет, како го дефинираат истражнитеоргани , во спроведувањето на шема за кражба на 10 милиони долари во дигитална валута ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Денешната одлука им забранува на мигрантите да бараат азил во САД, ако најпрво патуваат низ друга држава. Администрацијата на претседателот на САД презема уште ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Објавувањето на радикалната консолидација на Дојче банка со елиминацијата на своите инвестициски одделенија на глобално ниво и ослободувањето на 18.000 ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Американскиот милјардер и регистриран сексуален престапник Џефри Епстајн (66) денеска ќе биде изведен пред судија во Њујорк под обвинение за трговија со деца ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Американскиот милијардер и регистриран сексуален напаѓач Џефри Епстајн (66) е уапсен поради обвинување за трговија со деца, кои ги продавал за давање на ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Јужнокорејската војска испратило соопштение во јавноста дека забележала неидентификуван објект како лета во близина на границата со Северна Кореја. Од таму ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Ким Кардашијан Вест одлучи да го смени името на својата нова колекција на долна облека „Кимоно“, објави Асошиејтед прес. Вестите доаѓаат помалку од една недела ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган порача синоќа, во првото јавно обраќање по поразот на кандидатот на неговата партија на изборите за градоначалник на ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Страдања на имигрантите се секојдневние на дел од границата меѓу САД и Мексико. Последно сведочење е фотографијата на татко и ќерка од Салвадор, кои лежат ...
  сите 54 | | | веќе видена