АСНОМ

  во

  Со брза интервенција на скопските пожарникари се извадени петте млади луѓе кои десетина минути по 23 часот беа заглавени во лифт во скопската населба Ново ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Изгледа гo знаат само зборот „ќе“… За Скопје веќе може да се каже дека е футуристички град. Не, не дека е напреден и потсетува на иднината, туку заради ...
  сите 3 | | | веќе видена

  ЦУКС известува дека од утре /24.05.2019 година (петок)/ ќе отпочнат активности за подобрување на инфраструктурата за собирање на отпадни води на булевар АСНОМ ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Во Гостивар на 24 мај во петок, ќе се одржи шестото издание на Меѓународниот поетски фестивал „Литературни искри“. Како што информираат организаторите, се ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Овој петок, Гостивар ќе биде домаќин на шестото издание на Меѓународниот поетски фестивал „Литературни искри“, со кој се слави ликот и делото на сесловенските ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Празникот на сесловенските просветители браќата Кирил и Методиј, 24 Мај во Гостивар и оваа година ќе се одбележи во духот на поезијата. Меѓународниот поетски ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Петочната вечер ќе биде празник за љубителите на театарот во Гостивар. На сцената на Ценатрот за култура „АСНОМ“ ќе биде поставена драмата ,,Чернодрински се ...
  сите 23 | | | веќе видена

  На 19 мај 1910 година година во Штип е роден народниот херој Љупчо Арсов, кој како партизан во НОБ го носел псевдонимот Гоце, според македонскиот великан Гоце ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Отпочнувањето на преговорите ќе биде добро и за нас, амбасадорите на западните земји, изјави францускиот амбасадор Кристијан Тимоние кој го посети Гостивар. ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Амбасадорот на Франција во Северна Македонија, Кристијан Тимоние денеска беше во посета на Гостивар каде присуствуваше на манифестацијата „Ден на ...
  сите 33 | | | веќе видена