Асани

  во

  Претседателот на здружението ,,ЛГБТ Јунајтед” од Тетово, Беким Асани, кој минатата недела беше претепан среде бел ден во неговото возило, сега прима закани по ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Американската амбасада во Скопје го осуди нападот кој пред два дена беше извршен врз ЛГБТИ-активистот Беким Асани и повика институциите да ги изведат ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, остро го осудува физичкиот напад врз граѓанскиот активист Беким Асани. Во демократска држава, членка на НАТО, каква ...
  | | веќе видена | слични

  Беким Асани, претседател на невладината „ЛГБТИ Јунајтед“ од Тетово, во близина на канцеларијата на организацијата, физички бил нападнат од две лица.- Бев во ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Во демократска држава, членка на НАТО, каква што е Република Северна Македонија недозволиво е какво било насилство врз кој било поеднинец. Апелираме надлежните ...
  сите 19 | | | веќе видена

  На антидепресиви, никогаш недвижејќи се пеш по улица и секогаш во страв дека некој ќе го нападне живее претседателот на здружението „ЛГБТ Јунајтед“ Беким Асани ...
  | | веќе видена | слични

  Во најновиот број на Слободен печат читајте: – Оптимизам за скоро формирање извршна власт – Влада на СДСМ со сите албански партии, поддржана од 74 пратеници? – ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Социјалдемократскиот сојуз на Македонија остро го осудува нападот врз претседателот на „ЛГБТИ Јунајтед“ – Тетово, граѓанскиот активист Беким Асани.Од партијата ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Го осудуваме нападот врз активистот Асани, насилството е недозволиво, институциите да ги пронајдат и казнат напаѓачите. Социјалдемократскиот сојуз на ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Го осудуваме нападот врз активистот Беким Асани, насилството е недозволиво, институциите да ги пронајдат и казнат напаѓачите, соопшти владејачкиот СДСМ. - ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, остро го осудува физичкиот напад врз граѓанскиот активист Беким Асани. -Го осудуваме нападот врз активистот Асани, ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Потпретседателот на СДСМ, Коста Петров го осуди нападот вез ЛГБТ активистот Беким Асани. Тој физички бил нападнат од две лица во близина на канцеларијата на ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Претседателот на организацијата ЛГБТИ Јунајтед од Тетово, Беким Асани вчера бил физички нападнат од две лица. Додека се возел во својот автомобил, друго возило ...
  сите 19 | | | веќе видена