Артур

  во

  Денеска во светот се одбележува Меѓународниот ден на среќата, затоа денеска размислете што ве прави среќни, чувајте ја среќата и обидете се да уживате во неа. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  На денешен ден - 19 март 19 март 2019 1519.- Роден е францускиот крал Анри Втори, татко на трите крала - Франсое Втори, Шарл Деветти и Анри Трети. Во текот на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Можеби не знаете, но почетоците на развојот на чиповите е приказна со предавства и контроверзии. Веројатно главната причина за ова е приказната за осуммината ...
  | | веќе видена

  На денешен ден - 18 март 18 март 2019 1584.- Вo Санкт Петербург умрел Иван Четврти Василевич - Грозни, руски цар, приврзаник на автократизмот. Концентрирајќи ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Новозеландската премиерка Џасинда Ардерн денеска изјави дека треба да се измени Законот за носење оружје во земјата, еден ден по смртоносниот напад на ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн најави потреба од измени во Законот за носење оружје во земјата. Ваквата нејзина порака доаѓа по еден ден од ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Словенецот со српско потекло Славиша Стојановиќ денеска и официјално беше промовиран на клупата на репрезентацијата на Летонија. Па, промоцијата веднаш ...
  сите 109 | | | веќе видена

  Со вечерашните две реванш пресметки ќе се комплетира осминафиналната рунда од Лигата на шампионите, двата меча вечерва стартуваат од 0-0 со оглед на тоа што ...
  сите 58 | | | веќе видена