Арсов

  во

  Бисера Јанева има осум години, учи да свири на пијано околу две години, а веќе собира први награди на натпреварите. Ова ведро и кротко девојче успехот го ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Лежечки полицајци ќе се постават и пред основните училишта „Тошо Арсов“ и Гоце Делчев“, пред објектите на детските градинки, но нивното поставување ќе биде ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Лежечки полицајци ќе се постават и пред основните училишта „Тошо Арсов“ и Гоце Делчев“, пред објектите на детските градинки, но нивното поставување ќе биде ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Во штипското основно училиште „Тошо Арсов“ по 14 години конечно ќе се променат прозорците. Поради старите дрвени прозорци постојано имаше провев, а учениците и ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Во штипското основно училиште „Тошо Арсов“ по 14 години конечно ќе се променат прозорците. Поради старите дрвени прозорци постојано имаше провев, а учениците и ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Денеска градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски заедно со раководителката на лер, јавни дејности и образование Билјана Казанџиска ги посетија ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Дваесет и осумгодишна жена од Виница се здобила со тешки телесни повреди, во сообраќајна незгода која се случила вчера попладне.До неговата, која се случила на ...
  сите 48 | | | веќе видена

  На 08.01.2019 година околу 17.25 часот на крстосницата од улиците „Браќа Миладинови“ и „Тошо Арсов“ во Виница се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко ...
  сите 51 | | | веќе видена

  „Кралот на дриблингот“ и „Белиот Пеле“ се само некои од епитетите што се врзуваа со името на Драгослав Шекуларац – Шеки, еден од најдобрите фудбалери во СФРЈ и ...
  сите 5 | | | веќе видена