Арјен Робен

  во

  Дека Јулијан Нагелсман со 31 година е најмлад тренер во Лигата на шампиони оваа сезона, но ќе се изненадите кога ќе видете колку фудбалери кои играат во ЛШ се ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Герет Бејл имаше спектакуларен крај на мината а и уште подобро ја отвори новата сезона, а позитивните игри во дресот на Реал Мадрид сега феноменално се ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Со натпреварот меѓу Баерн и Хофенхајм на „Алианц Арена“ во петокот вечерта започна германското фудбалско првенство, а бранителот на титулата стартуваше со ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Баерн Минхен ја оствари посакуваната победа против Хофенхајм, но остана без Кингсли Коман кој очигледно заработи посериозна повреда. Французинот беше жртва на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Баерн Минхен и под Нико Ковач имаше победнички старт на новата сезона во Бундеслигата, откако со 3:1 го совлада Хофенхајм, во меч во кој немаше едноставна ...
  сите 15 | | | веќе видена

  ТРЕНИНЗИТЕ СТАНАЛЕ ПОИНТЕРЕСНИ И ПОЧЕСТИ Ковач сака да повторува дека современите фудбалери тренираат малку. „Погледнете ги индивидуалните спортови. Луѓето ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Предноста на баварскиот гигант можеше да биде зголемена преку Арјен Робен, стрелаше, но холандскиот интернационалец се најде во офсајд позиција. Манчестер ...
  сите 219 | | | веќе видена

  Баерн Минхен и во наредната сезона реши да ги користи услугите на верното дуо Франк Рибери и Арјен Робен, кои се едни од најверните играчи кои го облекле ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Баерн Минхен и во наредната сезона реши да ги користи услугите на верното дуо Франк Рибери и Арјен Робен, кои се едни од најверните играчи кои го облекле ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Рома го договори трансферот на Малком во своите редови, но во последен момент во приказната се вклучи Барселона, ја зголеми понудата за неколку милиони, ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Дејан Ловрен имаше феноменални изданија на мундијалот и со самото тоа ја потврди фантастичната форма со која ја завши кампањата во Ливерпул, но покај тоа што ...
  сите 4 | | | веќе видена

   Голем број на репрезентации коишто биле редовни на досегашните првенства нема да настапат на светското првенство во Русија бидејќи не успеаа да се ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Антонио Конте и Жозе Мурињо ќе го обноват ривалството и ќе се надмудруваат за титулата во најстарото фудбалско натпреварување Останато Бидете број 1 во ...
  сите 7 | | | веќе видена