Арифи

  во

  Здружението на лица со телесен инвалидитет Мобилност Тетово и Гостивар денес го организираше деветтиот републички натпревар во табла. На него учествуваа 32-ца ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Владата ќе продолжи да биде посветена за поголемо вклучување на ромите при одлучувањето за важни прашања за Македонија. Оваа денеска го вети премиерот Зоран ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Реконструкција на владиниот кабинет нема да има, но можно е да има смена на министри. Премиерот Заев вели дека не размислува за реконструкција на Владата ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Државата нема да плаќа по 8 илјади денари месечно за трето дете. Со новата измена за трето дете ќе се одбива еднократна парична помош во висина од 60 илјади ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев кажа дека веројатно наскоро ќе има смена на министри, но тоа нема да биде реконструкција на Владата, бидејќи земјата е среде сериозни ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Нервозна атмосфера и дебата на последната владина седница во која биле вклучени министри, но и самиот премиер Зоран Заев. Според извори на ТВ21, се започнало ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Новиот прогресивен данок од 18% за лица со приходи над 90 илјади денари, според опозициската ВМРО-ДПМНЕ е реформа која нема да донесе ништо друго освен штета ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Родителите и понатаму го користат ќотекот како метода за да ги смират нивните деца, покажува истражувањето кое беше спроведено неодамна за насилството врз ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Ќе има реорганизирање и намалување на јавната администрација. По направената анализа, Министерот за Администрација, Дамјан Манчевски рече дека не знае точно во ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Вицепремиерот за спроведување на Рамковниот договор Хазби Лика за угостителски услуги во рамки на државните институции и за ресторани и кафеани надвор од ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Во период кога нивото на загаденост на воздухот постојано расте, Скопје и натаму ја има најжешката еколошка точка – депониите со опасна хемиска материја во ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Сите бели топчиња односно буквите “NSM” од оваа графика покажуваат дека нема податоци за квалитетот на воздухот на соодветните локации. На пример не се знае ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Во Атина вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи се сретна со грчкиот министер за надворешни работи, Јоргос Катругалос. Османи на неговиот колега му ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Актуелниот закон за безбедност и здравје при работа, не ги дава очекуваните резултати, затоа претседателот на организацијата на работодавци на Македонија, ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Пишува: Беса Арифи, Вонреден професор на Универзитетот на Југоисточна Европа Фронтот на политичките и академски субјекти кои звучно и страсно работеа за ...
  сите 4 | | | веќе видена

  АРМ доби нови 125 професионални војници. Договорите за работа им ги предаде самата министерка, Радмила Шекеринска која им честиташе за направениот избор. Пред ...
  сите 5 | | | веќе видена