Аргентинците

  во

  Се е лесно кога се има пари, кога се работи фудбал како што треба, кога се знае како се прават трансфери. Па така Здравко Мамиќ, првиот човек на Динамо кој е ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Во Аргентина почнаа клиничко испитување на лекување на Ковид-19 со хиперимун серум развиен од антитела од коњ. Серумот што го произведува биотехнолошката ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Аргентинците преку една мобилна апликација, им доловија на љубителите на фудбалот како би изгледал Лионел Меси во дрес на некој клуб кој не е Барселона. Тешко ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Поранешниот капитен на германската фудбалска репрезентација, Лотар Матеус ја пофали играта на напаѓачот на Барселона, Лионел Меси. Според сопственикот на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Поранешниот капитен на германската фудбалска репрезентација, Лотар Матеус ја пофали играта на напаѓачот на Барселона, Лионел Меси. Според сопственикот на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Во држава каде што фудбалот е еден од најпопуларните спортови, истиот мора некако да се практикува. Градот од каде што доаѓа моментно најдобриот фудбалер на ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Денеска во Аргентина има двојна прослава – нивниот најдобар играч Лионел Меси слави роденден и полни 33 години, а 24 јуни е датумот на кој точно пред 30 години ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Жозе Луис Чилаверт, поранешниот голман на Парагвај, инсистира на тоа дека споредбата помеѓу Лионел Меси и Диего Марадона не треба воопшто да биде дискутабилна, ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Легендарниот парагвајски фудбалер и еден од најдобрите стрелци помеѓу голманите Хозе Луиз Чилаверт нема дилеми на прашањето кој е најдобриот фудбалер во ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Вили Кабалјеро бил цел на закани по живот по примениот гол против Хрватска на последниот Мундијал во Русија одигран пред две години. Гаучосите загубија од ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Андрес Иниеста, човекот кој придонесе многу за успесите на Барселона во изминатите 15-тина години и кој го даде голот со кој Шпанија првпат стана светски ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Лионел Меси има ретки лоши моменти во кариерата, а неуспесите со Аргентина му се голем товар откако со Гаучосите не успеа да освои ниту една титула во ...
  сите 49 | | | веќе видена