Арбен

  во

  Вишиот просветен инспекторат покрена дисциплинска постапка за инспекторот Ѓорѓи Илиевски, кој пред неколку месеци, по извршената контрола во Тетовскиот ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Градоначалникот на Општина Гостивар, Арбен Таравари, ја коментира одлуката на Државниот просветен инспекторат да покрене дисциплинска постапка против ...
  сите 26 | | | веќе видена

  По информацијата дека против инспекторот Ѓорѓи Илиевски - кој се одважи да реагира на неправилностите при доделувања на научни звања на владини функционери од ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Градоначалникот на Гостивар и екс министер во владата на Зоран Заев, Арбен Таравари се огласи по покренатата дисциплинска постапка против инспекторот Ѓорѓи ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Покрената е дисциплинска постапка против просветниот инспектор Ѓорѓи Илиевски, кој откри во јавноста дека владините функционери Арбер Адеми, Агим Нухиу и Сафет ...
  сите 26 | | | веќе видена

  По оставката на Весел Мемеди и излегување на неговата партија НДП од владеачката коалиција СДСМ-ДУИ на централно ниво, се покрена прашањето во кој правец ќе се ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Состојбите во образованието во Гостивар и реализација на проекти во училиштата со француска поддршка, беа главните теми за кои денес разговараа градоначалникот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Новајлијата во прволигашкото друштво, Струга Трим Лум имаше успешен почеток на тест средбите, откако во Охрид со убедливи 6-1 го совлада тимот на Вардар ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Министерот за економија Крешник Бектеши денеска ја посети Технолошко-индустриската развојна зона Тетово за да се запознае со динамиката на градежните ...
  сите 5 | | | веќе видена

   Во фабриката од 9.000 метри квадратни се очекува од октомври да започне производство на стакло со вработување на 300 лица. -Ние ќе настојуваме и ќе бидеме ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Министерот за економија Крешник Бектеши во Технолошко-индустриската развојна зона Тетово го посети објектот во изградба на компанијата „Глас Флекс“, создадена ...
  сите 7 | | | веќе видена