Арапски Емирати

  во

  Во 2018 година, низ светот биле изградени 143 облакодери од над 200 метри. Азиските земји се лидери во градежништвото, а прва, веќе 23 години во низа, е Кина ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Нема човек кој не сака да гледа фотографии од уживањето на богатите луѓе и кој не мечтае да има многу пари и да биде на нивно место. Токму тоа ќе го видите во ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Наликува на детскиот кинетички песок, но сепак не е тоа. Компанијата „Foundry“ од Дубаи создаде материјал сличен на песок што може лесно да се моделира и да ја ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Феноменот на жени, кои се подготвени на сè само за да побегнат од Саудиска Арабија не е нов, а 18-годишната Рахаф Ал-Кунун, која во петокот доби азил во ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Најмногу врати во светот може да ви отвори пасошот на Обединетите Арапски Емирати. Со овој пасош можете да влезете без никакви проблеми во дури 167 земји, или ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо не чекаѓе долго на вработување, откако пред два месеци доби отказ во Манчестер Јунајтед. Португалецот, нема да работи како тренер, но најде добро ...
  сите 47 | | | веќе видена