Арачиново

  во

  По бегството на екс-премиерот Никола Груевски во Унгарија, јавноста бурно реагираше и бара одговорност од институциите. Овој случај е топ тема по медиумите и ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Новиот закон за финансирање на единиците на локална самоуправа кој Владата се обидува да го протурка по скратена постапка отвора сомнеж за нов мултимилионски ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Новиот закон за финансирање на единиците на локална самоуправа кој Владата се обидува да го протурка по скратена постапка отвора сомнеж за нов мултимилионски ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Новиот закон за финансирање на единиците на локална самоуправа кој Владата се обидува да го протурка по скратена постапка отвора сомнеж за нов мултимилионски ...
  сите 92 | | | веќе видена

  „Новиот закон за финансирање на единиците на локална самоуправа кој Владата се обидува да го протурка по скратена постапка отвора сомнеж за нов мултимилионски ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Новиот закон за финансирање на единиците на локална самоуправа кој Владата се обидува да го протурка по скратена постапка отвора сомнеж за нов мултимилионски ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Реакција на иницијативата „O2 коалиција за чист воздух” на ставовите изнесени на заменик-министерот за животна средина и просторно планирање Јани Макрадули. ...
  сите 13 | | | веќе видена

  СВР Скопје поднесе кривична пријава против О.М.(33) од Скопје поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „напад врз службено лице при вршење ...
  сите 45 | | | веќе видена

  По завршувањето на асфалтирањето на ул. 11, во Арачиново, која беше финансирана од бизнисменот Фадил Ферати од Арачиново, кој живее и работи во Швајцарија, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Од „ЕВН Македонија“ информираат дека заради технички зафати во дистрибутивната електро – мрежа, утре без електрична енергија ќе останат: Во периодот од 09:00 ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Од „ЕВН Македонија“ информираат дека заради технички зафати во дистрибутивната електро – мрежа, утре без електрична енергија ќе останат: Во периодот од 09:00 ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Од „ЕВН Македонија“ информираат дека заради технички зафати во дистрибутивната електро – мрежа, утре без електрична енергија ќе останат: Во периодот од 09:00 ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Од „ЕВН Македонија“ информираат дека заради технички зафати во дистрибутивната електро – мрежа, утре без електрична енергија ќе останат:Во периодот од 09:00 до ...
  сите 73 | | | веќе видена