АПОЕЛ

  во

  Кипарскиот фудбалски клуб АПОЕЛ денеска го раскина договорот со тренерот Бруно Мигел Нуњес Балтазар, седми тренер во последните три години. Кипарскиот шампион ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Кипарскиот фудбалски клуб АПОЕЛ денеска го раскина договорот со тренерот Бруно Мигел Нуњес Балтазар, седми тренер во последните три години. Кипарскиот шампион ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Стрелец на единствениот гол беше босанскиот интернационалец Капиќ уште во осмата минута од средбата во Молдавија. Да потсетиме, токму Шериф беше елиминиран од ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Премиерлигашот Барнли доживеа незгоден пораз во Атина во првиот меч од баражот за пласман во Лига Европа, губејќи со 3:1 од Олимпијакос за да си ги загрози ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Реализаторско шоу на Иван Тричковски во дресот на АЕК Ларнака, гол и на Даниел Аврамовски за љубљанска Олимпија. Кипарскиот тим го декласира Штурм со 5:0 во ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Норвешкиот шампион Розенборг со 3:0 го совлада ирскиот Корк сити, за да се пласира во баражот за пласман во групи во Лига Европа, каде што ќе се судри со ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Црвена Звезда пред извесно време се засили со холандскиот интернационалец Лоренцо Ебесилио, а иако играчот за врска се уште нема покажано ништо конкретно на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Вчеравечер се одираа 34 натпревари од третото квалификациско коло од Лигата на Европа, во кој имаше неколку изненадувања. Силниот Зенит Санкт Петербург беше ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Вчеравечер се одираа 34 натпревари од третото квалификациско коло од Лигата на Европа, во кој имаше неколку изненадувања. Силниот Зенит Санкт Петербург беше ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Силниот Зенит Санкт Петербург беше декласиран со 4:0 на гостувањето во Белорусија кај Динамо Минск, а со истиот резултат беше поразен холандски Феенорд во ...
  сите 60 | | | веќе видена