Антонио Милошоски

  во

  Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски, кој инаку беше еден од жестоките критичари за начинот на кој беше избран Христијан Мицкоски за ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски при гостувањето на вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев во емисијата „Само Вистина“, ја ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски при гостувањето на вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев во емисијата „Само Вистина“, ја ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Во вечерашната емисија Отворено на Канал 5 гостуваше актуелниот вице премиер Кочо Анѓушев. Во емисијата се дискутираше за економската состојба и за ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Пратеникот Антонио Милошоски на својот Фејсбук профил објави видео од премиерот Заев кој пред да дојде на власт им ветуваше многу на граѓаните на Република ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски во своето гостување во емисијата „Отворено“ на телевизија Алфа во дебата со пратеникот на СДСМ, Хари Локвенец ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Бришењето на Манифестот на АСНОМ од преамбулата на Уставот на сметка на впишување на Прогласот е исполнување на наредбите на Грција од страна на власта на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Полека, но сигурно се одмотува клопчето околу гласањето за уставните измени и притисоците и тортурата вршена врз опозициските пратеници со цел да го дадат ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски во своето гостување во емисијата „Отворено“ на телевизија Алфа во дебата со пратеникот на СДСМ, Хари Локвенец ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Полека, но сигурно се одмотува клопчето околу гласањето за уставните измени и притисоците и тортурата вршена врз опозициските пратеници со цел да го дадат ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Во дебатата на Алфа, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски кажа дека бришењето на одлуките на АСНОМ е задоволување на барањето на Грција која го испорача ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски во своето гостување во емисијата „Отворено“ на телевизија Алфа во дебата со пратеникот на СДСМ, Хари Локвенец ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во дебатата на Алфа, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски кажа дека бришењето на одлуките на АСНОМ е задоволување на барањето на Грција која го испорача ...
  сите 27 | | | веќе видена