Антиќ

  во

  Кошаркарските натпревари од „Ен-Би-Еј“ лигата се вистински спектакл сами по себе, но во повеќе наврати организаторите го збогатуваат шото со разни наградни ...
  сите 11 | | | веќе видена

  На првиот собир се појавија дванаесет кошаркарки, од кои девет го одработија првиот тренинг. Репрезентативките Нена Трајчевска, Кристина Јаневска и Јелена ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Женската кошаркарска репрезентацијата го одржа првиот собир во пресрет на двата последни натпревари во рамки на квалификациите за Европското првенство 2019. На ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Кон крајот на месец ноември, сениорките ќе ги одиграат последните два меча во рамките на квалификацискиот циклус за континенталниот собир закажан за идната ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Во несекојдневен хуманитарен натпревар, ветераните на КК Работнички ќе играат пријателски меч со актуелната постава на тимот од Градски Парк. На денешната прес ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Најтрофејниот македонски кошаркарски клуб, КК Работнички, утре (7 ноември) во 18 часот организира хуманитарен кошаркарски натпревар на сегашниот тим со ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Утре во 18 часот во храмот на македонската кошарка , салата во Градскиот парк  хуманитарен натпревар ќе одиграат актуелниот тим на КК Работнички против тимот ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Најтрофејниот македонски кошаркарски клуб, КК Работнички, утре (среда; 7.11.2018), во 18 часот организира хуманитарен кошаркарски натпревар на сегашниот тим со ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Во Србија денеска ќе се одржат избори за 22 национални совети за национални малцинства, на кои 509.315 гласачи имаат право на глас. Помошникот на министерот за ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Селекторот на сениорската женска кошаркарска репрезентација, Марјан Лазовски го објави поширокиот список на играчи на кои ќе смета за последните два ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во Србија денеска ќе се одржат избори за 22 национални совети за национални малцинства, на кои 509.315 гласачи имаат право на глас.Помошникот на министерот за ...
  сите 10 | | | веќе видена